SMO VM Cyklotrasy > Kolem Baťova kanálu

Cyklotrasy

Kolem Baťova kanálu

Naše cyklotrasa začíná v historickém městě Kroměříž, kde začínáme na Riegrově náměstí.  Ve městě nemůžeme vynechat hlavní dominantu - Arcibiskupský zámek, Květnou i Podzámeckou zahradu nebo městské muzeum. Je to ideální místo, kde můžeme strávit celý den a kochat se krásami, které toto město svým návštěvníkům nabízí. Pokračujeme přímo a za řekou zabočíme vpravo. Projíždíme při řece Moravě, po Švabinského nábřeží, kde se napojíme na cyklotrasu č. 47, která vede celým městem. Přejedeme znovu na opačný břeh, kde pokračujeme po Erbenovém nábřeží. Stále projíždíme podél řeky na zmiňované cyklotrase č. 47, která nás vyvede ven z města, kde nás po necelých 5 km čeká druhá zastávka, a to místní část Trávník a místní část Střížovice.

Po opuštění města pokračujeme po cyklotrase, která nás zavede do obce Kvasice, jejíž dominantou je zámek ze 16. století. Další zastávkou je 3 km vzdálená obec Bělov, kde se střetávají dvě cyklotrasy. První trasa č. 471 vede do města Otrokovice. Pokud bychom se vydali po trase č. 473, zavedla by nás do obce Žlutava. Naše cyklotrasa projíždí krásným prostředím povodí řeky Moravy, kde se můžeme zastavit na odpočívadlech i zavítat do místních hospůdek na malé občerstvení. Trasa nás zavede do další zastávky, a to města Napajedla, kde je nejznámějším lákadlem hřebčín s chovem dostihových koní, především anglických plnokrevníků. Projíždíme Masarykovým náměstím, které je centrem města. Pokračujeme po ulici Žerotínova, po levé straně míjíme místní zámek Napajedla, až se dostaneme na rozcestí, kde se cyklotrasa rozdvojuje. My pokračujeme po cyklotrase č. 47B, kde na konci ulice zabočíme vpravo, až se dostaneme ven z města. Pokud byste na začátku Napajedel odbočili doleva na cyklotrasu 5060, dostali byste se přes Pohořelice, Oldřichovice, Kudlov a Jaroslavice do krajského města Zlín.

Zpátky na cyklotrase 47 míjíme po cestě slepé rameno řeky Morava – Pahrbek, na jehož břehu se nachází kemp, který je ideálním místem pro rodinné rekreace a pro rybářské nadšence. Nadále pokračujeme podél řeky po cyklotrase č. 47B. Po ujetí 3 km, přejedeme přes řeku, zabočíme vpravo a pokračujeme směrem na obec Spytihněv. Okolí obce disponuje 30 ha vodních ploch vzniklých vytěžením štěrkopísku. V létě nabízí koupání v čisté vodě a od jara do podzimu možnost sportovního rybolovu. Po březích Moravy a Baťova kanálu katastr obce Spytihněv protíná značená trasa Moravské cyklistické stezky, po níž se dostanete do Topolné s Muzeem v přírodě. Pokračujeme po naší cyklotrase podél Moravy, až se dostaneme do obce Babice, která je vzdálená 4 km. Obec je známá díky výrobě paštik společnosti Hamé. Cyklotrasa nás nakonec zavede do města Staré Město v blízkosti města Uherské Hradiště, ve kterém můžeme navštívit kostel sv. Michala, Památník Velké Moravy a sousoší svatého Jana Nepomuckého. Celá cyklotrasa vede podél řeky Moravy. V některých místech můžeme nastoupit na lákadlo regionu – loďky plavící se Baťovým kanálem.

Délka trasy 34.14 km
Celkový čas 1:26
Úseky cesty typu "Pěší" 1.4 km (4 %), 0:04
Úseky cesty typu "Lesní/polní" 6.9 km (20 %), 0:19
Úseky cesty typu "Vozová" 6.9 km (20 %), 0:16
Úseky cesty typu "Silnice III.třídy/MK" 13.64 km (40 %), 0:32
Úseky cesty typu "Silnice II. třídy" 5.3 km (16 %), 0:12
Stoupání v úsecích 9.05 km (27 %), 0:23
Klesání v úsecích 14.2 km (42 %), 0:33
Maximální výška 217 m n.m. ("v úseku (350) -> (349)")
Minimální výška 176 m n.m. ("(1573)")
Převýšení 41 m
Celkem nastoupáno výškových metrů 75 m (sklon 0.8 %)
Celkem sjeto výškových metrů 83 m (sklon 0.6 %)
Maximální sklon do kopce 6 % (v úseku 450 m, (349) -> (350))
Maximální sklon z kopce 4 % (v úseku 200 m, (6549) -> (7067))

Zdroj: Mapy, itinerář, profil a statistiky byly vygenerovány počítačovým programem Cyklotrasy. (www.cyklotrasy.info)
EU
Bílé Karpaty
TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY