SMO VM Cyklotrasy > Středním Povážím

Cyklotrasy

Středním Povážím

Naše putování na kole začínáme na náměstí v obci Nemšová, kde najedeme na cyklotrasu č. 002. Obec nabízí množství zajímavých míst k vidění. Můžeme navštívit nejvýznamnější památku města kostel sv. Michala Archanjela, kaštieľ ze 17. století, dřevěný polovnícky kaštieľ Antonstál, kde je možnost ubytování i stravování. Pokračujeme přes celou obec směrem na východ po hlavní silnici. Za obcí na kruhovém objezdu pokračujeme přímo, směrem na obec Pruské. Po cestě budeme projíždět skrz množství malých obcí, které nabízejí různé možnosti turistiky, rybolovu, koupání. kulturních slavností atd. V obci Bolešov můžeme odbočit a zavítat do necelé 3 km vzdáleného rekreačního střediska Gilianka, kde je možnost ubytování i občerstvení. Nachází se zde vodní nádrž, kde je možnost koupání. Na Gilianku se dostaneme tak, že v obci Bolešov za kostelem na křizovatce zabočíme doleva a pokračujeme po cestě, která nás zavede až k samotné nádrži. Po cyklostezce pak můžeme přejet také na opačný břeh Váhu, kde leží město Dubnica nad Váhom. Když budeme pokračovat po naší cyklotrase, bude naší další zastávkou obec Slávnica, vzdálená necelých 7 km od Nemšovej. Zde se nachází letiště, které nabízí vyhlídkové lety, paragliding a seskoky padákem. Pokračujeme dále po cyklotrase, až dorazíme do centra mikroregionu, obce Pruské. Zde můžeme navštívit farské kostely, klášter sv. Juraja a klasicistní kaštieľ s oranžérií. V obci se můžeme napojit na cyklotrasu, která spojuje místa ve Slovenské a České republice, směrem na obec Červený Kameň. Jedná se o cyklotrasu č. 2305, která nás zavede až za hranice Slovenské republiky. V obci Červený Kameň, můžeme najít především sakrální objekty a to kostel Panny Marie z 18. století a kapli v dědince Zápechová, která leží v blízkosti hranice s Českou republikou. Na opačném břehu Váhu proti obci Pruské leží jedno z významnějších center Pováží, měst Ilava.

My však dále pokračujeme po původní cyklotrase č. 002. Za obcí Pruské je naší další zastávkou obec Lednické Rovne, pro kterou je charakteristická sklářská historie. Lákavým místem pro návštěvníky je lednický zámek s parkem. Pokud odbočíte v obci doleva, můžete navštívit hrad Lednica. Jinak pokračujeme přímo po trase, kde bude naší další zastávkou, po necelých 9 km, významné hospodářské město regionu Púchov. Zde jsou široké možnosti občerstvení a ubytování. Při projíždění městem pokračujeme nadále po cyklotrase č. 002. Necelých 3,5 km od města zavítáme do lázeňského městečka Nimnica, které jsou nejmladším lázeňským městem na Slovensku. Dále pokračujeme po naší cyklotrase až do obce Orlové, které je od Nimnice vzdálená 10 km. V obci můžeme navštívit historický kaštieľ, ve kterém se nachází vlastivědné muzeum s archeologickou a přírodovědnou expozicí. Necelé 3 km od obce nás čeká poslední zastávka na naší trati. Zavede nás do významného města na Středním Považí, a to Považskej Bystrice, které nabízí možnosti ubytování, stravování, sportovního i kulturního vyžití. V okolí se nachází významné přírodní atraktivity jako například Manínska Tiesňava nebo Súľovské skaly.

Klikněte na mapu - podrobná verze 1:50 000

Délka trasy 41.02 km
Celkový čas 1:39
Úseky cesty typu "Silnice II. třídy" 41.02 km (100 %), 1:39
Stoupání v úsecích 19.63 km (48 %), 0:50
Klesání v úsecích 12.48 km (30 %), 0:28
Maximální výška 326 m n.m. ("v úseku (270) -> (271)")
Minimální výška 226 m n.m. ("v úseku Nemšová -> Borčice")
Převýšení 100 m
Celkem nastoupáno výškových metrů 293 m (sklon 1.5 %)
Celkem sjeto výškových metrů 228 m (sklon 1.8 %)
Maximální sklon do kopce 10.3 % (v úseku 78 m, (270) -> (271))
Maximální sklon z kopce 22.2 % (v úseku 99 m, (49) -> Streženice)
Zdroj: Mapy, itinerář, profil a statistiky byly vygenerovány počítačovým programem Cyklotrasy. (www.cyklotrasy.info)
EU
Bílé Karpaty
TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY