SMO VM Trasy pro pěší > Den 3

Trasy pro pěší

Celkem 251,8 km dlouhé hranice Česka a Slovenska jsou z převážné části tvořeny horskými hřebeny. Moravskoslezské Beskydy, Javorníky nebo Bílé Karpaty – všechna tato pohoří jsou protkána hustou sítí turistických tras, které lákají návštěvníky k dlouhým i kratším vycházkám. Právě horská turistika tak disponuje tím nejzřetelnějším potenciálem pro integraci cestovního ruchu v česko-slovenském pohraničí. Proto si projekt Společnou cestou česko-slovenským pohraničím položil za cíl představit zájemcům trasy vedou po hřebenech mezi Zlínským a Trenčínským krajem. Celková délka přechodu je i s několika odbočkami 131,5 km s impozantní hodnotou více než 5 000 nastoupaných metrů. Běžný turista tak bude potřebovat 7 dní, aby si s náročným výletem poradil. Cesta je však připravena s ohledem na dostupnost ubytování v místech zastavení a nastoupit ji, případně ji opustit lze v mnoha bodech.

Den 3

Třetí den vyrazíme opět po červené turistické značce a půjdeme do Pulčína. Zde bylo zrekonstruováno informační centrum, odkud si můžete na památku vzít letáčky o místních zajímavostech. Budeme pokračovat v naší trase a asi po 6 km dojdeme do obce Francova Lhota, kde se můžeme občerstvit v místním hostinci. Stále půjdeme po červené značce a další zastávkou je obec Střelná. Po cestě půjdeme okolo jedné z vyšších hor Čubek. Dominantou obce je kostel zasvěcená Panně Marii Nanebevzaté. Posilnit se můžete v místní restauraci. Po cestě můžeme vidět další horu Požár, která se tyčí do výšky 791 m n. m. U ní se dáme po zelené značce a dojdeme ke konečné zastávce dnešního dne. Konečnou zastávkou je rekreační středisko Královec, ve kterém se můžete ubytovat a občerstvit se v restauraci. 

 


Mapy, itinerář, profil a statistiky byly vygenerovány počítačovým programem Cyklotrasy. (www.cyklotrasy.info)

EU
Bílé Karpaty
TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY