SMO VM Trasy pro pěší > Den 6

Trasy pro pěší

Celkem 251,8 km dlouhé hranice Česka a Slovenska jsou z převážné části tvořeny horskými hřebeny. Moravskoslezské Beskydy, Javorníky nebo Bílé Karpaty – všechna tato pohoří jsou protkána hustou sítí turistických tras, které lákají návštěvníky k dlouhým i kratším vycházkám. Právě horská turistika tak disponuje tím nejzřetelnějším potenciálem pro integraci cestovního ruchu v česko-slovenském pohraničí. Proto si projekt Společnou cestou česko-slovenským pohraničím položil za cíl představit zájemcům trasy vedou po hřebenech mezi Zlínským a Trenčínským krajem. Celková délka přechodu je i s několika odbočkami 131,5 km s impozantní hodnotou více než 5 000 nastoupaných metrů. Běžný turista tak bude potřebovat 7 dní, aby si s náročným výletem poradil. Cesta je však připravena s ohledem na dostupnost ubytování v místech zastavení a nastoupit ji, případně ji opustit lze v mnoha bodech.

Den 6

Dnes se vydáme ze Svatého Štěpána po červené turistické značce a po 5 km dojdeme na vrchol Javorník, který se vztyčí do výšky 782 m n. m. Po dalších 6 km dojdeme k chatě Bašta. Pokračujeme stále po červené značc,e a jakmile dojdeme na křižovatku dvou turistických cest červené a modré, vydáme se po modré doleva. Půjdeme okolo rozhledny Rokytová, po 1,5 km potkáme další rozhlednu. Dojdeme do obce Žítková, kde se můžeme občerstvit na další cestu. Ujdeme další 3 km, půjdeme okolo bývalého čedičového lomu, skalky. Kousek cesty povede naučnou stezkou Moravské Kopanice. Další zastávkou je obec Starý Hrozenkov. Do další zastávky máme před sebou asi 10 km, proto se nezapomeňte občerstvit ve Starém Hrozenkově. Můžeme si vybrat cestu. Buď půjdeme naučnou stezkou Okolo Hrozenkova, nebo po žluté turistické značce a dojdeme do Vyškovce. Památkami, které tu můžeme vidět, je kaple Panny Marie Královny a památník amerických pilotů bombardérů. Odsud se budeme držet žluté značky a dorazíme na Mikulčin Vrch. Zde v okolí je velké množství hotelů a penzionů s restauracemi. Stačí si jen vybrat.
 


Mapy, itinerář, profil a statistiky byly vygenerovány počítačovým programem Cyklotrasy. (www.cyklotrasy.info)

EU
Bílé Karpaty
TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY