SMO VM Trasy pro pěší > Den 7

Trasy pro pěší

Celkem 251,8 km dlouhé hranice Česka a Slovenska jsou z převážné části tvořeny horskými hřebeny. Moravskoslezské Beskydy, Javorníky nebo Bílé Karpaty – všechna tato pohoří jsou protkána hustou sítí turistických tras, které lákají návštěvníky k dlouhým i kratším vycházkám. Právě horská turistika tak disponuje tím nejzřetelnějším potenciálem pro integraci cestovního ruchu v česko-slovenském pohraničí. Proto si projekt Společnou cestou česko-slovenským pohraničím položil za cíl představit zájemcům trasy vedou po hřebenech mezi Zlínským a Trenčínským krajem. Celková délka přechodu je i s několika odbočkami 131,5 km s impozantní hodnotou více než 5 000 nastoupaných metrů. Běžný turista tak bude potřebovat 7 dní, aby si s náročným výletem poradil. Cesta je však připravena s ohledem na dostupnost ubytování v místech zastavení a nastoupit ji, případně ji opustit lze v mnoha bodech.

Den 7

Odpočatí se vydáme z Mikulčina vrchu směrem na Velký Lopeník. Cesta bude dlouhá asi 5 km. Na Velkém Lopeníku se můžeme podívat z rozhledny do širokého okolí na českou i slovenskou stranu. Budeme se držet zelené turistické značky a po 10 km dojdeme do Květné. Po cestě spatříme zlatý potok, napít se můžeme z pramene Janáčkovy kyselky, projdeme naučnou stezkou Nová hora. Půjdeme kousek po cestě v obci a napojíme se na zelenou turistickou cestu. Projdeme Těžkým vrcholem, který stoupá do výšky 655 m n.m., možná uvidíme loveckou chatu, občerstvit se můžeme v chatě Pod Jelencem a už nám budou zbývat asi 2 km, než dorazíme na Velkou Javorinu. Tady se můžeme ubytovat např. v Holubyho chatě.
 


Mapy, itinerář, profil a statistiky byly vygenerovány počítačovým programem Cyklotrasy. (www.cyklotrasy.info)

EU
Bílé Karpaty
TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY