SMO VM Turistické zajimavosti > Púchov

Turistické zajimavosti

Púchov

Město Púchov leží v údolí středního toku Váhu a severní části Ilavské kotliny na rozhraní Bílých Karpat, Javorníků a Strážovských vrchů. V součastnosti je v Púchově zastoupen především gumárenský a textilní průmysl. Především podnik Matador se postaral nejen o zaměstnanost obyvatel, ale také silné podnikatelské prostředí.

Púchovské informační centrum

Sídlí na náměstí svobody, které zajišťuje aktuální a podrobné informace o městě Púchov v regionu.

Adresa: Náměstí Svobody 1404, 020 01 Púchov,

Telefon: +421 42 4634 293

Pamatná fara – Moravská ulice

Budova je z roku 1904 a má přímý vztah ke dvěma významným osobnostem. V letech 1911-1925 byla působištěm slovenského básníka, buditele, evangelického faráře Vladimíra Roya. Instalována je na ní pamětní deska s reliéfem. Druhá pamětní deska připomíná pobyt J.A. Komenského v Púchově.

Kostel evangelické církve a.v. na Moravské ulici

Novogotický kostel, postavený na místě starého kostela v roce 1880. Uvnitř je renesanční oltář z roku 1643. Oltář byl původně v Marczibányiho kapli, která už dnes neexistuje. Je dílem neznámého řezbářského mistra, který jej vyhotovil pravděpodobně podle cizího vzoru. Vyroben je z lipového dřeva v rokokovém-renesančním slohu. Po stranách oltáře jsou obrazy čtyř evangelistů a těsně po bocích postavy Petra a Pavla.

Rozhledna púchovské doliny

tyčí se nad obcí Dohňany ve výšce 651 m n. m. Tato byla postavena za pomoci fondů Evropské unie v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce SR - ČR 2007-2013. Při dobré viditelnosti si budete moci vychutnat nádherný výhled na okolní vrchy, hřbety Javorníků, Súľovské skály, Malou Fatru a na druhé straně Strážovské Vrchy a Bílé Karpaty. K uvedené rozhledně vás přivede značený naučný chodník "Tři skály" v délce 13 km, který návštěvníky provede okolím obce Dohňany a seznámí s různými přírodními a historickými zajímavostmi.

Archeologické múzeum Púchovskej kultúry Púchov – sídlo Župný dům

Archeologické muzeum púchovské kultury sídlí v Župném domě, který je jednou z mála historických památek zachovaných v Púchově. Tuto barokní stavbu dal na konci 18. století postavit Imrich Marczibányi. Tato budova byla původně využívána jako solný sklad a úřad. Je umělecko-historicky cenným dokladem historického vývoje, životního způsobu a prostředí společnosti.

Otvírací hodiny

Pracovní dny od 8.00 hod. do 16.00 hod., v neděli od 12:00. do 16.00 hod.

GPS:

49°7'16.218"N 18°19'35.677"E


Lázně Belušské Slatiny

Rekreační a turistické středisko asi 10 km od Púchova. Těsně po první světové válce zde vybudovali lázně. V lázních jsou celkem tři zemito-sirnaté prameny k léčení revmatických, vnitřních a kožních onemocnění. Jsou zde možnosti pro odpočinek a rekreaci v ubytovacích zařízeních s kompletními službami.

EU
Bílé Karpaty
TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY