SMO VM Turistické zajimavosti > Vizovice

Turistické zajimavosti

Vizovice

Vizovický zámek

Historie zámku sahá až do 13. Století kdy na jeho místě byl vybudován cisterciácký klášter Rosa Mariae. Ten byl od 16. století postupně přestavován až v 17. stolení úplně zanikl a na jeho místě zůstal renesanční zámek. V 18. století byl poničený zámek po vpádech Turků zbourán a na jeho místě postavena nynější barokní budova s rozsáhlými zahradami.

V zámku jsou celkem 3 prohlídkové trasy. První seznámí návštěvníky s  reprezentativními prostory prvního patra zámku včetně návštěvy zámecké kaple Nanebevzetí Panny Marie. Druhá  prezentuje styl bydlení 19. století a tehdejší rodinný život zdejších obyvatel. Prostory druhého patra zámku byly zpřístupněny veřejnosti v květnu roku 2001. Třetí muzejní expozice seznámí návštěvníky s pálením slivovice ve Vizovicích. Ve dvou místnostech v přízemí zámecké budovy se nachází malé muzeum, prezentující naučně populární pohled na více než 400letou tradici tohoto fenoménu Vizovic.

Kontakt:

Zámek Vizovice

Palackého nám. 376, Vizovice 

e-mail: zamek.vizovice@volny.cz 
www: http://zamek-viz.hyperlink.cz

 

Rudolf Jelinek a.s.

V této společnosti, která je hlavním světovým exportérem slivovice, se můžeme dozvědět více o způsobu pálení slivovice a popřípadě se stát i členem spolku přátel Jelínkovy slivovice.

Návštěvníci mohou využít služeb podnikové prodejny a také možnosti exkurze.

Možnost exkurzí:

·         po - pá ........ 8:00 - 16:00

·         sobota ......... 8:00 - 11:00

EXKURZI JE NUTNO OBJEDNAT PŘEDEM.

 

Kontakt

RUDOLF JELÍNEK a.s., Razov 472, CZ-763 12 VIZOVICE

Kontakt: Petr Marek

Tel: +420 577 686 129

E-mail: exkurze@rjelinek.cz nebo marek@rjelinek.cz

GPS:

49°13'11.02"N 17°51'5.084"E


EU
Bílé Karpaty
TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY