SMO VM Trasy pro pěší > Den 2

Trasy pro pěší

Celkem 251,8 km dlouhé hranice Česka a Slovenska jsou z převážné části tvořeny horskými hřebeny. Moravskoslezské Beskydy, Javorníky nebo Bílé Karpaty – všechna tato pohoří jsou protkána hustou sítí turistických tras, které lákají návštěvníky k dlouhým i kratším vycházkám. Právě horská turistika tak disponuje tím nejzřetelnějším potenciálem pro integraci cestovního ruchu v česko-slovenském pohraničí. Proto si projekt Společnou cestou česko-slovenským pohraničím položil za cíl představit zájemcům trasy vedou po hřebenech mezi Zlínským a Trenčínským krajem. Celková délka přechodu je i s několika odbočkami 131,5 km s impozantní hodnotou více než 5 000 nastoupaných metrů. Běžný turista tak bude potřebovat 7 dní, aby si s náročným výletem poradil. Cesta je však připravena s ohledem na dostupnost ubytování v místech zastavení a nastoupit ji, případně ji opustit lze v mnoha bodech.

Den 2

Druhý den se vydáme z hotelu Kohůtka zpět na Malý Javorník a vydáme se po červené turistické značce na Papajské sedlo. Jedná se o nejníže položené sedlo v Javorníkách a je tvořeno říčkou Kychová. Budeme pokračovat po červené a dojdeme k nejvyššímu a nejmasívnějšímu vrcholu západních Javorníků na Makytu. Po cestě můžeme se napít vydatného pramene ze studánky. Budeme se dál držet červené značky a dojdeme k dalšímu sedlu Radošov, který se nachází na západním okraji hlavního hřebene Javorníků. Asi 1 km od sedla jsou Pulčinské skály. Pod skalami teče v potůčku průzračná voda. Pulčiny jsou největším pískovcovými skalami v moravských Karpatech. Kousek vedle se nachází hotel s restaurací. 

 


Mapy, itinerář, profil a statistiky byly vygenerovány počítačovým programem Cyklotrasy. (www.cyklotrasy.info)

EU
Bílé Karpaty
TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY