SMO VM Trasy pro pěší > Den 4

Trasy pro pěší

Celkem 251,8 km dlouhé hranice Česka a Slovenska jsou z převážné části tvořeny horskými hřebeny. Moravskoslezské Beskydy, Javorníky nebo Bílé Karpaty – všechna tato pohoří jsou protkána hustou sítí turistických tras, které lákají návštěvníky k dlouhým i kratším vycházkám. Právě horská turistika tak disponuje tím nejzřetelnějším potenciálem pro integraci cestovního ruchu v česko-slovenském pohraničí. Proto si projekt Společnou cestou česko-slovenským pohraničím položil za cíl představit zájemcům trasy vedou po hřebenech mezi Zlínským a Trenčínským krajem. Celková délka přechodu je i s několika odbočkami 131,5 km s impozantní hodnotou více než 5 000 nastoupaných metrů. Běžný turista tak bude potřebovat 7 dní, aby si s náročným výletem poradil. Cesta je však připravena s ohledem na dostupnost ubytování v místech zastavení a nastoupit ji, případně ji opustit lze v mnoha bodech.

Den 4

Dnešní výlet začíná v rekreačním středisku Královec a vydáme se po zelené turistické značce k Požáru, kde je rozcestí více turistických cest. Odtud se dáme po červené turistické značce a přijdeme k bodu Nad Nedašovou Lhotou. Budeme se stále držet červené značky a dojdeme k Okršlisku. Na tomto území opouštíme Českou republiku a vydáváme se na Slovensko. Cesta je dlouhá asi 7 km. Po dalších 2 km dojdeme k Brezové, kaplnka, kde si můžeme odpočinout na lavečkách u pramene vody. Teď se dáme po modré turistické značce a dojdeme k rozcestníku Vršatec. Na Vršatci je horská chata s restaurací, osvěžit se můžeme v bazénu. 
 


Mapy, itinerář, profil a statistiky byly vygenerovány počítačovým programem Cyklotrasy. (www.cyklotrasy.info)

EU
Bílé Karpaty
TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY