SMO VM Turistické zajimavosti > Čachtice

Turistické zajimavosti

Čachtice

Gotická kaple s kostelem – jedná se o kamennou pevnost v gotickém stylu, pod kterou je hrobka s rakvemi významných knězů a měšťanů.
Čachtický hrad - Hrad proslul především díky Alžbětě Báthoryové, uherské šlechtičně přezdívané Čachtická paní, která byla pověstná tím, že se na hradě koupala v krvi mladých dívek, aby si uchovala svou krásu co nejdéle. Součástí hradu je i vězení, z kterého nebylo úniku. Ke hradu patřil také čachtický zámek (hlavní sídlo Alžběty Báthoryové), který se nacházel přímo ve městečku. Pověsti říkají, že ze sklepení vedly zámecké chodby až na hrad a naopak. Chodby však byly údajně zasypány a nikdo se tedy nedozví, byly-li skutečností a nebo pouze pověstí.
Renesanční kaštieľ, Kaštieľ Orságovcov, Kaštieľ Nadášyovcov – kaštiele, které sloužili jako sídla pro šlechtice a panovníky
Barokní Mariánský sloup – dali postavit obyvatele, aby odvrátili ničivé požáry, které v 18. století často Čachtice postihovali. Jedná se o vzácnou barokní památku.
Barokní golgota – umělecké dílo italských mistrů, na odpuštění hříchů, které spáchala Alžběta Báthoryová.
Katakomby – pivnice – jedná se o tajné prostory, které sloužili jako úkryty pro lidi, majetky i náboženské cíle. Později sloužili jako vinohradnické pivnice (sklepy), na uskladnění vína i polnohospodářských produktů.
Muzeum Čachtice
Stála expozice Z dejín hradu a mestečka Čachtice (Draškovičov kaštieľ), tel.032/778 7485
Otvírací hodiny: květen – říjen, Ut-So 9.00-16.30


GPS:
48°42'49.866"N 17°47'9.527"E


EU
Bílé Karpaty
TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY